29 січня до Дня пам'яті героїв Крут відбулася інформаційна година для учнів 5-Б класу "Крути - наша слава, наша історія".


28 січня в бібліотеці  відбулася  містецька арт-година, присвячена 110-річчю  від дня народження Марії Оксентіївні Приймаченко (1909 - 1997), української майстрині народного декоративного розпису. Учні 5-Б класу ознайомилися з біографією та творчостю  народної майстрині, з її дивотваринами. Також діти створювали своїх диво-тварин за розмальовками до картин Марії Приймаченко.


Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо та впроваджуємо

Відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів м. Добропілля

«Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи  бібліотек ЗЗСО».

 

       Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» у бібліотеках України впроваджується нова міжнародна класифікація (УДК), яку використовують 130 країн.

   Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в освітянських бібліотеках міста, а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальної та необхідної інформації для бібліотекарів є заняття з підвищення кваліфікації,  22 листопада 2018 р. на базі шкільної бібліотеки Добропільського НВК «Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ст. №1» відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів м. Добропілля за темою «Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи  бібліотек ЗЗСО».

  Учасників семінару привітала методист Добропільського методичного кабінету Василенко Т.А., ознайомила з метою заходу, планом роботи та наголосила на важливості проведення семінару-практикуму з цієї теми.     Універсальна десяткова класифікація є міжнародною системою класифікації документів, що об'єднує всі галузі знань у єдиній універсальній структурі із загальною десятковою нотацією. Таблиці УДК призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках. Систематизація документів відповідно до  УДК стосується і шкільних бібліотек.

   Заступник директора НВК №1 з НВР Сюрко І.В. представила шкільну бібліотеку як інформаційний центр у системі роботи закладу освіти.

   Про поетапне впровадження, структуру та властивості Універсальної десяткової класифікації розповіла бібліотекар НВК №1 Ляшенко Л.П. Вона ознайомила колег із основною та допоміжними таблицями УДК, акцентувала увагу на виданні українською мовою, методиці складання індексів, посиланнях на онлайн джерела тощо.   Ознайомила присутніх з покроковим алгоритмом впровадження УДК у роботу шкільної бібліотеки Добропільського НВК №1 та укладеною "Орієнтовною робочою таблицею  УДК для шкільних бібліотек", детально зупинившись по кожному класу.

    Професія бібліотекаря – професія творча. Чим вищою є креативність бібліотекаря, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в учнів.

 Практичний психолог НВК №1 Скриниченко О.М. провела міні-тренінг «Безконфліктний релакс», мета якого - розвивати уміння короткої само презентації; формувати уміння працювати в колективі; сприяти формуванню позитивної самооцінки.

   У практичній частині майстер-класу учасникам було запропоновано визначити індекси для нових видань та обговорити труднощі, які виникли.

У заключній частині  відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів освітянських бібліотек, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

    Методичні рекомендації з упровадження УДК були одноголосно схвалені для використання у роботі освітянських бібліотек міста.

 

Учасники семінару залишилися задоволеними отриманою інформацією та спілкуванням.


Інформація про проведення Місячника шкільних бібліотек 2018

"Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини"

(до 100-річчя від дня нпродження В.О. Сухомлинського)

Місячник шкільних бібліотек розпочато.

Місячник шкільних бібліотек 2018 року відбудеться під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини"

«Віват, Бібліотеко!»

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки…

Переступайте наш поріг,

 

Беріть скарби нетлінні в руки!

30 вересня Україна святкує Всеукраїнський День бібліотек. Указом Президента України від 14.05.1998 р. «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» 30 вересня проголошено Всеукраїнським Днем бібліотек в зв’язку  з великим внеском бібліотек у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури та необхідністю подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства. Сама назва – Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала джерелом пізнання, бо без книги нема знань, поступу вперед.

До цього дійства долучився і  колектив НВК №1.  Для учнів  4 та 5 класів проведено бібліотечний марафон «Віват, Бібліотеко!». Діти ознайомилися з історією виникнення та модернізації бібліотек, переконалися в їх величезній ролі у прогресивному розвитку людства, проявили свої здібності, знання, логіку, відповідаючи  на питання марафону.

 

Протягом 24 – 27 вересня в бібліотеці діяв відеосалон  «Бібліотека – аптека для душі», діти передивилися мультфільми, головними героями яких були книги та бібліотека. Також учні НВК №1 мали змогу здійснити віртуальні подорожі найкрасивішими, найвідомішими, найкрупнішими  бібліотеками світу та бібліотеками України. Для дітей проведено огляд – бібліофреш «Нові книги – нові зустрічі», після якого було видано ці книги для читання.

 

  

Лабораторія творчого бібліотекаря «Підтримка іміджу дитячого читання»

                  23.08.2018

  

Важливість формування культури читання, необхідність використання інноваційних технологій для підтримки іміджу читання учнів закладів освіти обговорювали на лабораторії творчого бібліотекаря 35 методистів із бібліотечних фондів і шкільних бібліотекарів Донецької області.

  Роботу лабораторії розпочала завідувач відділу Ольга Олександрівна Скібіна, наголошуючи на тому, що реалізація напряму передбачає підвищення соціальної ролі читання як процесу культурного, професійного й інтелектуального збагачення людини, формування інформаційної та технологічної грамотності.

  Метод проектів у формуванні компетентного читача «Аптека для душі» представила Наталія Анатоліївна Бережко, завідувач бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Покровської міської ради. Краматорські бібліотекарі Валентина Володимирівна Древелькова, Тамара Богданівна Горгуль і Уляна Олександрівна Шакалова спільно склали «Пазли» для формування привабливого іміджу дитячого читання. Інтерактивні методи залучення дітей до читання презентувала Людмила Юріївна М`ясоєдова, завідувач бібліотеки Лиманської ЗОШ І – ІІІ ст. № 3. Бібліотекар Курахівської ЗОШ І-Ш ст. №1 Мар’їнської районної ради Тетяна Володимирівна Мунтян ознайомила присутніх із сучасними можливостями та технологіями просування дитячого читання.

   Метод казкотерапії за спадщиною В.О. Сухомлинського та методику Л.Б. Фесюкової використовує в роботі Ірина Олександрівна Папето, бібліотекар ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 відділу освіти Добропільської міської ради. ЇЇ емоційний виступ і запропоновані інтерактивні вправи викликали у присутніх теплі емоції та жваве обговорення.

Людмила Іванівна Тулейбич, Олена Анатоліївна Плужник і Наталія Миколаївна Худобіна, «команда» бібліотекарів Бахмутської районної ради, занурили присутніх в особливості та тонкощі організації бібліотечних виставок, бібліотечних уроків і різноманітних конкурсів.

  Під керівництвом Галини Леонідівни Новикової, методиста з бібліотечних фондів ММК Управління освіти Бахмутської міської ради, учасники лабораторії спільно виготовили лепбук «Бібліотека НУШ. «Щоденні 5».

IMG_2051
IMG_2042
IMG_2047
IMG_2106
IMG_2099
IMG_2089
IMG_2091
IMG_2086
IMG_2082

  Усі доповіді, презентації, інтерактивні вправи склали своєрідні пазли для формування привабливого іміджу дитячого читання та допомогли розробити на майбутній навчальний рік стратегію розвитку інформаційної і технологічної грамотності.

 

 

 

Методичні рекомендації з вивчення предметів у 2018/19 році

Міністерством освіти і науки спільно з Національною академією педагогічних наук та Інститутом модернізації змісту освіти розроблені інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти в 2018/19 навчальному році.

 

Документ містить рекомендації щодо викладання всіх навчальних предметів у початковій, базовій та старшій школі, а також курсів морально-духовного спрямування, громадянської освіти, предметів художньо-естетичного циклу тощо.Як відомо, графік запровадження освітньої реформи передбачає, що фундаментальні зміни в старшій школі почнуть діяти лише з 2027 року. Але вже зараз, в межах чинного Державного стандарту, МОН хоче показати напрямок реформ та зробити більш якісним та сучасним навчання старшокласників. Враховуючи, що 2018 року передбачається плановий друк підручників для 10-х класів, а 2019-го – для …НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ 10-11 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Українська мова рівень стандарту академічний рівень Українська література рівень стандарту, академічний рівень профільний рівень Іноземна мова рівень стандарту Англійська мова академічний рівень профільний рівень Німецька мова академічний рівень профільний рівень Французька мова академічний рівень профільний рівень Іспанська мова академічний рівень профільний рівень Друга іноземна мова pівень стандарту …Поетичне гроно Добропільщини

(до 65-річчя м. Добропілля) 


Закінчився 2017 - 2018 навчальний рік, підведено підсумки роботи бібліотеки НВК №1 та шкільного конкурсу "Живи, книго!"


До 23 травня школи можуть ознайомитися з оригінал-макетами підручників для 1-го класу

Усі підручники, що друкуватимуться для 1-го класу, написані вже на базі нового Державного стандарту і враховують компетентнісний підхід. Цього року на конкурс з відбору україномовних букварів подалося 19 проектів, з яких 18 пройшли експертну оцінку і вже запропоновані на вибір школам. Два з них  – це букварі, матеріали з яких проходили протягом року апробацію в 100 пілотних школах всієї України.

Крім підручників «Українська мова. Буквар» для 1-го класу друкуватимуться також підручники з математики, іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська), інтегрованих курсів «Я досліджую світ» та «Мистецтво», підручники «Українська мова» для шкіл з навчанням мовами національних громад, а також букварі мовами національних громад.

Повний перелік навчальних предметів та назв підручників, з яких проводитиметься конкурсний відбір проектів підручників для 1 класу закладів освіти, затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 02.04.2018 № 310 та розміщено на сайті МОН.

  З 14 до 23 травня школи мали  змогу ознайомитися з оригінал-макетами підручників для 1-го класу, які виставлені на сайті Інституту модернізації змісту освіти та сформувати свої заявки відповідно до кількості учнів. НВК №1 також здійснив вибір підручників

Download
1 кл_Витяг з протоколу.pdf
Adobe Acrobat Document 90.2 KB
Download
1 клас.pdf
Adobe Acrobat Document 10.0 KB

Виберіть підручник 
з 14.05.2018 р. по 17.05.2018 р. 
 

День пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

День па́м’яті та прими́рення — (па́м’яті жертв другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками другої світової війни) пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистськоїНімеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій …

 

 

 

 

Цей день у серці назавжди

7 травня 2018 року з учнями 8 класу   пройшла виховна година до Дня Памяти та примирення, Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні «Цей день у серці назавжди». Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Пам'ять людська незбагнена: вона кличе, вона хвилює, вона тривожить наші серця. Є таке поняття «пам'ять поколінь». Воно стосується тих подій і понять, які живуть у віках і цілі покоління людей пам’ятають про них і розповідають своїм дітям і онукам. Минають роки, відлітають у вічність, але є дати не підвладні рокам – це 9 травня  День Перемоги. Ніколи не щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія людства  - битва і  перемога над фашизмом. Діти підготовили  матеріал про Добропілля у роки війни, добірку пісень воєнних років, читали вірші. 


Конкурс підручників продовжується

З  23 квітня по 02 травня 2018 року проходить ІІ етап конкурсного відбору проектів підручників для учнів 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти. Детальніше Починаючи з 17 квітня на сайті  Інституту модернізації змісту освітирозгорнуто електронну бібліотеку, в якій вчителі можуть ознайомитися з фрагментами оригінал-макетів підручників для 5-х та 10-х класів та визначитися, які …

 

 

 

Пасха: традиції, обряди, звичаї

У багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди дотримуються практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас з найдавніших часів. Особливо колоритно відбуваються святкування в Закарпатті, цей край особливо багатий традиціями. У кожного з нас свято Великдень асоціюється з хресним ходом зі свічками, червоними ризами церковнослужителів, радісним співом і взаємними привітаннями: «Христос воскрес!» — «Воістину …

У сонячний день 19 лютого 2018 року  завітав у НВК №1 почесний гість Добропільщини Василь Іванович Сюмак, громадський діяч і сучасний поет із Судової  Вишні Львівської області. Літературна зустріч пройшла на високому емоціональному градусі. Учні в грозових, але й звитяжних  барвах уявили, відчули й краще, зрозуміли історію Майдану (лютий 2014), трагічну загибель В’ячеслава Чорновола та  юних героїв Крут. Лунало живе українське слово. Експресивно звертався Василь Іванович до гімназистів, закликав сумлінно навчатися, побажав набути рис  справжнього керівника: жити по правді, бути мудрим та справедливим, творити добро та любити свій народ. Щире слово Сюмака В.І., людини яка віддано любить свою Батьківщину, якій болить кожна невирішена проблема, перемежовувалося  з поетичними рядочками українських письменників. Патріотичний діалог підтримали учні 6-11 класів та вчителі: Войтюк Аліна («Писав колись Тарас»), Агаєва Катерина («Садок вишневий коло хати» Т.Шевченка), Карпенко Діана («Лев у клітці» В.Симоненко), Петрова Д’арья (уривок із поеми «Кавказ» Т.Шевченка) – продекламували вірші; Кліманова Катерина («Дивна квітка»), Куліков Іван («Червона рута»), Щербак Тетяна («Рідна земля») –  заспівали проникливі пісні.  І наостанок Василь Іванович Сюмак подякував аудиторії за вдумливі очі, у яких не бігають зіниці. Спасибі, поете, за можливість замислитися, за гордий девіз виховання: «Зростай щасливим, бо ти – українець!»


Конкурс підручників розпочався

З 5 лютого 2018 року розпочався конкурсний відбір підручників для учнів 5 класів закладів загальної середньої освіти.  У 2017 році відбулось оновлення навчальних програм 5-9 класів загальної середньої освіти. За кошти Державного бюджету у 2018 року заплановано видрук підручників для 1, 5 та 10 класів. Рішенням колегії Міністерства освіти і науки України від  21 грудня …

 

 

 

 


9 листопада День української писемності та мови

Одна вона у нас така - уся співуча і дзвінка.

Уся плакуча і гримуча, 

хоч і без лаврового вінка. (Т.Г. Шевченко)

Мова - це стежина, яка поєднує минуле із сучасним, відкриває шлях в майбутнє. Людина, яка досконало володіє рідною мово, має під ногами твердий грунт, вона впевнена в собі, несе високу культуру і має надійне майбутнє. І тому сьогодні учні 5-го класу змагалися в інтелектуальному турнірі "Мова - життя основа", а учні 6-х класів у мовному конкурсі "Бринить - співає наша мова". Діти проявили свої знання, кмітливість, творчість, дотепність; перетворювали прислів'я у загадки, скоромовили скоромовки, показували та відгадували фразеологізми, в'язали ланцюжок ввічливих слів та поваги, подяки, прикраша

ли мовний віночок кольоровими стрічками з написаними на них комплиментами рідній мові.

 

«Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» 

З 1 жовтня по 31 жовтня бібліотека НВК №1 прийняла участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек який пройшов під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» та має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи.  Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  сприятиме реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя. Протягом Місячника було проведено різноманітні заходи:

  • бібліотрасформері  «Обираємо здоровий спосіб життя»;
  • годину корисних порад «Здоровий спосіб життя. Правила та рекомендації»;
  • подорож цікавими стежинами «Країни міцного здоров’я»;
  • пізнавальні конкурси «Здорові завжди» , "Здоровим бути  круто";
  • калейдоскоп-застереження "Видатні особистості - жертви передозування";
  •  Формувати у підростаючого покоління здоров’язберігаючу компетентність, уявлення про те, що здоров’я значною мірою залежить від нас самих, популяризувати здоровий спосіб життя, викликати прагнення зберігати та зміцнювати  здоров’я є важливим напрямком діяльності шкільної бібліотеки. Сьогодні бібліотеку можна розглядати як  центр збереження  здоров’я, де лікують словом і книгою.

 

 

В Белозерском прошел большой праздник – впервые выпущена книга местных поэтов "Прикосновение"

 

В Белозерском 23 сентября 2016 года прошел большой праздник – впервые выпущена книга местных поэтов «Прикосновение».

Зал Дворца культуры был заполнен до отказа – посмотреть на книгу, еще пахнущую типографской краской, пришли жители города и поэты из соседних городов. А самое главное – поздравить с выпуском сборника инициаторов издания, поэтов литературной студии «Возрождение». Возглавляет студию Сергей Никода, а объединились любители литературного слова в 2014 году, и с тех пор стали одним из знаковых объединений в культурной жизни города.


Проект «Поэзия – духовная сокровищница Белозерского» по изданию книги стал возможным благодаря участию студии в конкурсе мини-грантов «Город своими руками», который проводится Добропольским городским советом и ДТЭК.


Такой проект впервые был заявлен для участия в конкурсе не только в Доброполье, но и по всей Украине, неудивительно, что он получил поддержку, был выбран в числе победителей, и даже вошел в пятерку лучших, за что был премирован дополнительными десятью тысячами гривен.


Поздравить поэтов и жителей города пришли Алексей Кормильцев, первый заместитель Добропольского городского головы, Виктория Шотт, секретарь Белозерского городского совета, Виктория Гриб, директор департамента социального развития ДТЭК, Владимир Омельченко, руководитель Центра муниципального развития Доброполья.


На сцене прошло также литературное представление по мотивам произведений белозерских поэтов.

 

 

Конкурс «Найкращий читач – 2017»

          Якщо читання - це індикатор розвитку суспільства, то дитяче читання - це показник ставлення суспільства до свого майбутнього. Підтримувати, захищати, стимулювати дитяче читання - це будувати майбутнє вже тепер.

    25 березня відбувся ІІ етап міського конкурсу «Кращий читач року – 2016»  серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів   на базі ЗОШ І-ІІІст. №19 (директор Жук Л.А.) м.Добропілля, ЗОШ №І-ІІІ ст. №18 (директор Зоріна О.В.) м. Білозрське, ЗОШ І-ІІІ ст. №10 ( директор Куліш Т.А.) м. БІліцьке та ЗОШ І-ІІІ №16 (директор  Воронова Ж.М.) смт. Новодонецьке.

        Конкурс «Найкращий читач року - 2017» – свято книги , і тих хто любить це «нетлінне і вічне творіння людства».   У Конкурсі приймали участь учні 6- 8 класів всіх загальноосвітніх навчальних закладів, переможці шкільного етапу конкурсу.   Змагання складалося з двох частин:  у першому турі діти відповідали на питання літературної вікторин письмово, у другому турі – відео питання.

  Діти вразили своєю ерудицією та переконались, що завдяки книжкам можна перемагати.

           Переможці конкурсу

серед учнів 6-х класів :

Пилипець Кирило – учень 6-А класу ЗОШ № 18 (бібліотекар Філіппенко О.Б.);

Шевченко Наталя – учениця 6 класу ЗОШ № 10 (бібліотекар Петрова П.О.);

Платов Максим     - учень 6-А класу ЗОШ-інтернат (бібліотекар Папето І.О.);

Насонова Тетяна   - учениця 6 класу ЗОШ №16 ( бібліотекар Седлецька І.А.);

 

серед учнів 7-х класів :

Бобков Віталій – учень 7 класу ЗОШ №14 (бібліотекар Двойченкова Н.І.);

Кравченко Дмитро – учень 7 класу ЗОШ № 10 (бібліотекар Петрова П.О.

Черкас Анастасія   -  учениця 7-А класу НВК №4 (бібліотекар Булавіна Л.І.);

Кречківський Сергій – учень 7 клас ЗОШ №16( бібліотекар Седлецька І.А.);

 

серед учнів 8-х класів:

Свирид Станіслав – учень 8 класу ЗОШ №15 (бібліотекар Смик С.В.)

Стребіж Владислав – учень 8 класу ЗОШ № 10  (бібліотекар Петрова П.О.);

Кириченко Ольга – учениця 8 класу  НВК №1 (бібліотекар Ляшенко Л.П

Камак Ірина        - учениця 8 класу ЗОШ №16 (бібліотекар Седлецька І.А.);

Сулименко Дар’я – учениця 8 класу ЗОШ №17 (бібліотекар Савостянова Ю.О.).

      Вітаємо переможців та їх наставників, зичимо подальших успіхів, здоровя та наснаги.

 

 

17 березня в шкільній бібліотеці пройшов конкурс "Найкращий читач року - 2017".           Сьогодні ми привітали усіх тих ,  хто завітав до цiєї затишної зали на свято всіх, хто любить книгу. Перед книгою вiками схиляло в шанобі голову людство , вважаючи її святинею. Згадайте себе в дитинстві, коли вам до рук потрапляла омріяна книга . Як солодко щеміло ваше серце в очiкуваннi дива! А це диво було поряд. I з сторiнок книги вiяли вiтри далеких мандрiв, кликали невiдомi країни, острови. I герої творiв ставали вашими друзями , i ви хотiли бути схожими на них такими ж сильними, розумними, добрими i смiливими. Книга - справжнiй маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарiвниками, здатними розумiти мову речей, рослин i тварин. Скiльки дивовижних таємниць вiдкривається нам завдяки книгам! Скiльки безцiнних скарбiв трапляється на шляху читачiв! А скiльки незабутнiх зустрiчей з лiтературними героями вже вiдбулися, а ще скiльки ще вiдбудеться! В свiт книги вас насамперед запрошують тi люди, якi пишуть книги - письменники, поети, прозаїки, тi , що їх видають - видавцi, працiвники типографiй, друкарень i бiблiотекарi - люди, якi трепетно зберiгають i пропонують для вас найкращi надбання людства. Діти прийшли до бібліотеки щоб познайомити присутніх зi своїми улюбленими книгами, відповіти на питання вакторини.

 

 

 20 лютого - річниця Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні

 

  На виконання  Указу Президента України від 09 листопада 2015 р.  № 633/ 2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи»,  відповідно до листа Глави Адміністрації Президента України від 12 листопада 2015 року № 02-01/4421, листа Донецького обласного ІППО від 26.01.2016 № 32/17      листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 32/17 від 26.01. 2016 р.  та з метою гідного відзначення річниці Революції гідності, віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму  і мужності людей,    які 

 виступили на   захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави      протягом  січня – лютого 2016 року  в нашому навчальному закладі було проведено низку заходів: книжкова виставка "Герої не вмирають", зустріч з бійцями АТО «Небесна Сотня: історія безстрашних»,  година спілкування за книгою «Героям Слава!»  «Український відлік».

  

27 січня   - День вшанування  пам'яті Героїв Крут.  

     На виконання листа   Адміністрації Президента України від 14.01.2016 за №02-01/55 та з метою вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами у січні 1918, виховання в молодого покоління почуття національної свідомості та гідності,  з 27 по 29 січня 2016 року в НВК №1  були  проведені заходи:

1.  Лінійка пам’яті, присвячену подвигу Героїв Крут   під гаслом « Герої Крут -  борці за українську державність!».

2. Книжкова виставка в шкільній бібліотеці: «Пам’ятай їх подвиг».

 3. Класні години, приурочені Дню памяті Героїв Крут .

 

 

22 січня - День Соборності України 

 

День Собо́рності  свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Відзначення Дня Соборності України проходило в умовах карантинних заходів у дистанційному форматі та безпосередня участь.

 

   Педагоги та учні загальноосвітніх навчальних закладів були залучені до покладання квітів у памятника Т.Г. Шевченка.

    Під час ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016», в номінації «Історія» було залучено конкурсанта Тупіленко О.О., учителя історії Новодонецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №16 Добропільської міської ради  до створення освітнього проекту  за темою Впровадження ідеї соборності України у процес викладання історії в школі. «Традиції українського козацтва», - такою була тематика проекту Тупіленко О.О.

     В бібліотеках загальноосвітніх  навчальних закладів НВК № 1, 4,7,ліцеї, ЗОШ №№6, 8,9, 10, 15, 19 оформлені тематичні книжкові виставки, присвячені Дню Соборності та Свободи України: «Співаєм  славу тій події і тепер»,  «Прийшов час єднатись: до Дня Соборності України»,  «На шляху до незалежності», «Україна, ти у мене єдина», «Історія свята», «Україна – Соборна», «Культурна єдність України – вагомий фактор Соборності України», «Національні скарби моєї держави». В школах № 11,13,14, 18, інтернаті оформлені інформаційні стенди, прес – центри, фотовиставки, які присвятили Дню Соборності та Свободи України («Моя країна – Україна», «22 січня - День Соборності України», «Соборність і свобода України нерозривно пов’язані» тощо).

 

   Загальноосвітнім навчальним  закладам для  учнів  8 – 9 класів було рекомендовано  було переглянути документальний фільм «20 кроків до мрії. Проголошення Акту Злуки». 

 

2 грудня в НВК "Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ст.№1" було проведено інтелектуальний конкурс "Поєдинок ерудитів"

 Мета:  розвиток інтелектуальних здібностей учнів 7-8 класів; створення умов для позитивної самореалізації підлітків; розвиток пізнавальної активності та самостійності; формування в учнів атмосфери творчого пошуку. 

Захід позитивно вплинув на розширення світогляду учнів, розвиток пізнавального інтересу, інтересу до читання.  Оптимально обрано форму проведення заходу – інтелектуальний конкурс з елементами  театралізації, виконання пісень, танцю  - все це дало  змогу залучити велику кількість  дітей до участі у заході.   Але ж основне – це поєдинок ерудитів. Питання турів різнопланові: загальні (на загальну ерудицію), з історії, біології , літератури ( два тури «Найуважніший читач» та «Впізнай мене»), на знання  прислів’їв. Учні проявили ерудицію, начитаність, активність. Дружно працювали в командах.


 

28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів

 

 

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні що припадає на четверту субботу листопада.

Традиційно, в День пам'яті жертв голодоморів перші особи держави відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

Запроваджений згідно з указом Президента України Леоніда Кучми№ 1310/98 від  листопада 1998 року як «День пам'яті жертв голодоморів». Указом Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».

Указом президента Віктора Ющенка№ 431/2007 від 21 травня 2007 називається «День пам'яті жертв голодоморів».

В Указі сказано:

«На підтримку ініціативи громадських організацій, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення України постановляю:

Установити в Україні День пам'яті жертв голодоморів, який відзначати щороку у четверту суботу листопада»

У квітні 2010 року ПАРЄ ухвалила постанову, в якій привітала рішення Української влади встановити національний день пам'яті жертв Голодоморів, та закликає владу інших постраждалих країн встановити аналогічну пам'ятну дату для вшанування жертв режиму.

 

 


 

 

30 вересня,

у світлий День

Віри, Надії, Любові

та матері їх Софії, 

Україна святкує державне свято – 

 

Всеукраїнський день бібліотек.

 

 

 

Дорогі колеги!

   Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!
  Бажаю
 Вам, шановні бібліотекарі  міцного здоров'я,  мирного неба над головою, натхнення, дружелюбного взаєморозуміння та підтримки, радості,

родинного затишку, добра і любові.  Хай і надалі Вас не полишає творче натхнення, бажання ділитися з читачами життєвою мудрістю

та нести вічний вогонь книги в їхні серця. 
   Нехай здійснюються всі ваші мрії, а доля дарує незабутні миті щастя! 

 

 

 

вівторок,  8 вересня

День визволення Донбасу

від фашистських загарбників

 

 

 

НЕДІЛЯ, 30 СЕРПНЯ 2015 Р.

ЗІ СВЯТОМ!

Шановні учні, колеги та батьки! 
Щиросердно вітаю вас з Днем знань- святом мудрості, доброти, людяності. Цей день для всіх хвилюючий, цікавий! Бажаю учням упіхів у навчанні, щирих друзів та досягти омріяної мети! Педагогам - творчіх злетів, мудрості, життєвої гармонії! Батькам бажаю міцного здоров`я, молодості, сімейного благополуччя, вдячності від дітей! Наймолодшим школярам, що вперше переступлять поріг школи, зичу навчатися підкорювати вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів, неймовірних вражень, активності та допитливості! Зі святом Вас, дорогі друзі!
Нині вересень, як вчитель,
Двері школи відчиняє,
А дзвіночок голосистий
Всіх святково зустрічає.
Тож нехай знання і вміння
Принесуть в житті плоди,
Щастя, радості, терпіння!
Легких успіхів завжди!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Comments: 0